توسعه دیپلماسی علمی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام

توسعه دیپلماسی علمی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام با اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های منطقه قفقاز

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۶:۰۳

موسسه آموزش‌عالی چرخ نیلوفری آذربایجان از اعضای شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، به ریاست اجرایی اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های منطقه قفقاز انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام، دکتر کریم نجفی برزگر دبیرکل شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام با ارسال پیام ویدئویی به اجلاس اتحادیه بین‌المللی دانشگاه‌های منطقه قفقاز، ضمن اعلام تبریک موفقیت و قدردانی از اقدامات ارزنده موسسه آموزش‌عالی چرخ نیلوفری آذربایجان به ریاست دکتر کامران پاشایی فخری، بر آمادگی همه‌جانبه‌ی این سازمان بین‌المللی به‌منظور تقویت همکاری‌های دانشگاهی و توسعه دیپلماسی علمی و فناوری با دانشگاه‌های منطقه قفقاز تاکید کرد.

اتحادیه دانشگاه‌های معتبر قفقاز شامل بیش از 170 دانشگاه از 16 کشور منطقه است که موسسه آموزش‌عالی چرخ نیلوفری آذربایجان به عنوان نخستین موسسه آموزش‌عالی غیردولتی ایران از سال 1393 به عضویت رسمی آن درآمده است. این موسسه همچنین به سبب دارا بودن ارتباطات گسترده با دانشگاه‌های منطقه قفقاز و اوراسیا، نماینده ویژه شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام در این منطقه مهم و راهبردی است.

گفتنی است شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام یکی از شبکه‌های کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی کامستک می‌باشد که میزبانی از آن با جمهوری اسلامی ایران است. این شبکه پایگاهی مهم و غنی برای تقویت و توسعه آموزش عالی همگانی در بستر مجازی فناوری اطلاعات محسوب می‌گردد که باهدف تحقق عدالت در عرصه دانش و اندیشه و تعمیق و تثبیت آموخته‌ها و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی دانشجویان، اساتید، دانشگاه‌ها و نخبگان جهان اسلام فعالیت می‌کند.

اخبار مشابه :

کسب مقام سوم دومین جشنواره معلمان هنرمند
اجتماعی

کسب مقام سوم دومین جشنواره معلمان هنرمند سراسر کشور

اجتماعیدانشگاهی
جلسه ادبی " مثنوی و شمس "
اجتماعی

جلسه ادبی " مثنوی و شمس " روز دوشنبه 31 مرداد ماه سال 1401

اجتماعیعلمی
گام بلند "چرخ نیلوفری آذربایجان"
آموزشی

تفاهم نامه همکاری های آموزشی و پژوهشی ما بین موسسه بین المللی آموزش عالی چرخ نیلوفری آذربایجان و دانشگاه های شرکت کننده در اجلاس هیئت رئیسه اتحادیه بین المللی دانشگاه های منطقه قفقاز منعقد شد.

اجتماعیسیاسیدانشگاهی